fbpx
facebook google plus

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową!

"Egzamin LCCI jest aktualnie zawieszony"

Egzaminy i Certyfikat LCCI (kurs przygotowujące do egzaminu LCCI)

LCCI IQ (London Chamber of Commerce and Industry International Qualification / Londyńska Izba Handlowo – Przemysłowa) jest jedną z instytucji oferujących egzaminy biznesowe, branżowe oraz z języka angielskiego. Istnieje ona już od ponad 100 lat, a certyfikaty przez nią wydawane są uznawane przez wiele instytucji oraz niejednokrotnie wymagane przez pracowników na całym świecie. Egzaminy te są przeprowadzane w ponad 8 500 centrach egzaminacyjnych w 125 krajach świata.

KORZYŚCI POSIADANIA CERTYFIKATÓW LCCI:

 • Są honorowane jako potwierdzenie umiejętności sprawnego używania języka angielskiego w środowisku pracy
 • Funkcjonują one jako uzupełnienie kwalifikacji zawodowych
 • Wielokrotnie stanowią one podstawę do zatrudniania pracowników na menadżerskich stanowiskach w krajach Unii Europejskiej, szczególnie w firmach konsultingowych, instytucjach finansowych, bankach, służą one bowiem jako potwierdzenie kompetencji językowych
 • Wyższe uczelnie gdzie językiem wykładowym jest język angielski uznają EFB (English For Business) na poziomie 3 i 4 podczas rekrutacji studentów . Są to m.in.: Uniwersytet Central Lancashire (Preston), Dundee, Durham Business School, East London, Edinburgh, Leeds Metropolitan.
 • Uczelnie i szkoły wyższe w Polsce , m.in. Szkoła Główna Handlowa, Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości, Wyższa Szkoła Zarządzania, Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej, uznają certyfikaty EFB na poziomie 3 i 4 jako zaliczenie lektoratu z języka angielskiego

EGZAMINY LCCI SKIEROWANE SĄ DO:

 • studentów i absolwentów wchodzących na rynek pracy
 • specjalistów branży finansowej, menedżerów i pracowników na stanowiskach zarządczych,
 • nauczycieli chcących poszerzyć kwalifikacje językowe

Egzaminy i certyfikat LCCI Jetset

 1. I.LCCI egzamin ogólny: JETSET

W ofercie egzaminów LCCI znajduje się egzamin sprawdzający znajomość języka angielskiego ogólnego JETSET (Junior English Test Senior English Test).

Egzamin w wersji JET (Junior English Test) skierowany jest do najmłodszych słuchaczy, dzieci w wieku od 6 do 16 lat . Jest on niejednokrotnie wykorzystywany jako egzamin potwierdzający znajomość języka w krajach anglojęzycznych wśród uczniów, których język angielski nie jest językiem ojczystym.

STRUKTURA EGZAMINU JETSET

Na egzamin JETSET składają się następujące komponenty: słuchanie, czytanie, pisanie oraz mówienie. Test rozumienia ze słuchu oraz test łączący umiejętności czytania i pisania są elementami obowiązkowymi. Test sprawdzający umiejętność mówienia w języku angielskim jest opcjonalny.

LISTENING: Część ta, w zależności od poziomu, trwa od 30 do 45 minut, a kandydata zadaniem jest odpowiedzenie na pytania wielokrotnego wyboru.

READING : W zależności od poziomu trwa od 60 do 120 minut. Kandydaci proszeni są o odpowiedź na pytania wielokrotnego wyboru.

WRITING: W zależności od poziomu trwa od 60 do 120 minut, a kandydaci za zadanie maja zastosowanie poprawnej formy czasownika, uzupełnienie luk w tekście, napisanie krótkiego tekstu, oraz jednej dłuższej wypowiedzi.

SPEAKING: Część ta jest opcjonalna, zajmuje od 5 do 8 minut (długość trwania zależna jest od poziomu zaawansowania), oceniany jest w Akredytowanym Centrum Egzaminacyjnym LCCI wg dostarczonego schematu ocen.

Skala poziomów JETSET w odniesieniu do skali CEFR (Common European Framework of Reference for Languages)

Poziom JETSET Skala CEFR Opis poziomu
JETSET level 1 / JETSET Foundation A0 Poziom ten dedykowany jest kursantom na początkowym etapie nauki języka angielskiego. Odpowiada on kompetencjom egzaminu Cambridge YLE Starters.
JETSET level 2 A1 Poziom ten sprawdza podstawowy zakres wiedzy z języka angielskiego. Odpowiada on kwalifikacjom egzaminu Cambridge YLE Movers w przypadku dzieci.
JETSET level 3 A2 Poziom JETSET level 3 równoważny jest kwalifikacjom potwierdzonym Cambridge YLE Flyers oraz Cambridge KET, a posiadanie certyfikatu jest dowodem na opanowanie wiedzy z języka angielskiego na poziomie średnio-zaawansowanym niższym.
JETSET level 4 B1 Poziom ten potwierdza znajomość języka na poziomie średnio-zaawansowanym; jego odpowiednikiem jest egzamin Cambridge PET
JETSET level 5 B2 Certyfikat JETSET na poziomie 5 jest równoznaczny z posiadaniem certyfikatu FCE. Jest to kwalifikacja dająca podstawy do studiowania na uczelniach wyższych poza granicami Polski, oraz uprawnienia dla nauczycieli przedszkoli do nauczania języka angielskiego
JETSET level 6 C1 Certyfikat ten potwierdza znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym i jest równoważny egzaminowi CAE. Kandydat dysponuje wiedzą pozwalającą na samodzielne funkcjonowanie w środowisku anglojęzycznym i sprawne posługiwanie się językiem w każdej sytuacji.
JETSET level 7 / JETSET Mastery C2 Najwyższy poziom egzaminu JETSET odpowiada certyfikatowi CPE. Jest to poziom biegłości językowej, kandydaci wypowiadają się płynnie i spontanicznie, a rozumienie języka nawet w skomplikowanych sytuacjach nie stanowi problemu.

Wszystkie poziomy posiadają akredytacje University of Cambridge ESOL Examinations i są traktowane jako międzynarodowe kwalifikacje przy określaniu kompetencji językowych.

Do poziomu 4, egzamin JETSET można zdawać w dwóch wariantach: JET (Junior English Test) dla kursantów w wieku od 6 do 16 lat oraz SET (Senior English Test) dla kursantów powyżej 16-go roku życia.

Poziomu 5, 6, 7 nie są różnicowane pod kątem wieku zdającego, są one również przez brytyjską organizację, która nadzoruje rekrutację studentów na uniwersytety w Wielkiej Brytanii (Universities and Colledges Admissions Service)

WYNIKI EGZAMINU JETSET

Certyfikaty JETSET przedstawiają wyniki procentowe z każdego komponentu egzaminu. Aby zaliczyć poziom trzeba udzielić 50 % poprawnych odpowiedzi.

PassMeritDistinction

CO WYRÓŻNIA EGZAMIN JETSET

Egzaminu JETSET cieszą się duża popularnością z wielu powodów:

 • Terminy nie są narzucone odgórnie, dostępne są one na żądanie kandydata
 • Egzaminy dostosowane są go grup wiekowych słuchaczy
 • Poszczególne elementy części pisemnych łączą te same postaci, historie bądź tematy, co ułatwia zrozumienie poszczególnych zadań
 • Elementy plastyczne i graficzne mają na celu zrozumienie nowych zagadnień

KONTAKT - kurs przygotowujące do egzaminu LCCI:

Zapraszamy do Cambridge School of English, szkoły, która przygotuje Cię do każdego z egzaminów i pomoże osiągać cele prywatne i zawodowe.

Egzaminy i Certyfikat LCCI - Skontaktuj się z nami:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

telefon: 22 622 30 19

 

UWAGA! Nasza strona używa cookies i innych technologii zbierania danych.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ten proces.

Zrozumiałem

addvantage member

kurs, egzamin i certyfikat TOEIC, authorized test centre

kurs, egzamin i certyfikat TOEFL

Nareszcie! Zostań właścicielem Cambridge School of English.

Nasza szkoła językowa proponuje unikalną na rynku polskim możliwość dołączenia do sieci franczyzobiorców.

Więcej informacji