fbpx
facebook google plus

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową!

DON QUIJOTE - szkoła języka hiszpańskiego z tradycjami

Przewodnimi wartościami szkoły są jakość, innowacyjność i partnerstwo. Placówka oferuje ponad 30-letnie doświadczenie w nauczaniu hiszpańskiego połączone z nowoczesnymi metodami edukacyjnymi. Istotna jest także szeroko zakrojona współpraca z innymi instytucjami. Uczniowie wybierać mogą spośród szeregu destynacji w Hiszpanii (Alicante, Barcelona, Granada, Madryt, Malaga, Marbella, Salamanca, Sewilla, Teneryfa, Walencja), jak i w Ameryce Łacińskiej (Argentyna, Boliwia, Chile, Dominikana, Ekwador, Kolumbia, Kostaryka, Kuba, Meksyk, Peru). Każde z tych miejsc posiada niepowtarzalną atmosferę, zaś w każdym dostępnym kraju język hiszpański brzmi nieco inaczej. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.!

Tradycyjna szkoła języka hiszpańskiego Don Quijote, intensywny kurs hiszpańskiego

Warunki nauki i zamieszkania

Szkoła języka hiszpańskiego zapewnia bardzo dobre warunki do zdobywania wiedzy. Grupy zajęciowe są małe, średnio 4-osobowe (max 8 osób). Uczniowie pochodzą z 80 krajów świata, a zatem z pewnością poznacie nowych przyjaciół z różnych krańców globu.

Możliwe jest stworzenie w pełni spersonalizowanego programu – wybranie kilku miast, uczestnictwo w ciekawych zajęciach dodatkowych, prywatne lekcje i najdogodniejsza forma zakwaterowania nieopodal szkoły. Do wyboru mamy:

 • rodzinę goszczącą – doskonała opcja dla tych, którzy pragną używać hiszpańskiego także w domu. Mieszkając u rodziny najłatwiej poznać codzienne życie w obcym kraju i odkrywać jego bogata kulturę;
 • akademik – pobyt w akademiku ułatwi nawiązanie nowych znajomości z uczniami szkoły, którzy również podzielają pasję do hiszpańskiego;
 • apartament studencki – da większą niezależność i pozwoli szybko stać się częścią lokalnej społeczności;
 • hotel – szkoła pomaga w wyborze i dokonaniu rezerwacji dla kursantów, którzy preferują prywatne kwatery.

Wszystkie miejsca zamieszkania są położone w pobliżu szkoły i dobrze skomunikowane z centrum miast, co sprzyja poznawaniu kultury i najważniejszych zabytków.

Akredytacje i jakość usług

Don Quijote nawiązał współpracę ze 120 organizacjami, by zapewnić kursantom naukę na najwyższym poziomie. Do instytucji, które udzieliły szkole akredytacji należą najważniejsze podmioty w Hiszpanii i na świecie.

Instytut Cervantesa to jedna z najbardziej rozpoznawanych podmiotów nadających międzynarodowe certyfikacje. Wyróżnione placówki cechować się muszą wysoką jakością nauczania, dążeniem do ciągłego samodoskonalenia, posiadaniem wykwalifikowanej kadry, jak i gwarantowaniem uczniom szeregu udogodnień. Akredytacją taką pochwalić się mogą placówki w Barcelonie, Madrycie, Salamance, Walencji, na Teneryfie i w Santo Domingo de Heredia (Kostaryka), Playa del Carmen (Meksyk), Quito (Ekwador).

FEDELE (Federación Española de Asociaciones de Escuelas de Español para Extranjeros) zrzesza hiszpańskie placówki zasłużone dla nauki hiszpańskiego jako języka obcego. Do organizacji należą szkoły w Barcelonie, Madrycie, Walencji i na Teneryfie.

Madrycka Izba Handlowa to prestiżowa instytucja, która gwarantuje wysoką jakość prowadzonych przez szkołę kursów przygotowujących do egzaminu z hiszpańskiego na poziomie zaawansowanym. Chodzi tu zarówno o świetnie przygotowaną kadrę, jak i korzystanie z wciąż aktualizowanych, atrakcyjnych pomocy dydaktycznych.

Na przestrzeni lat, we współpracy z uczelniami z Ameryki i Europy, szkoła Don Quijote stworzyła kursy idealnie dopasowane do międzynarodowych standardów. Zatem odbywając zajęcia u naszego partnera możliwe jest jednoczesne uzyskanie zaliczenia z uczelni.

Opinie studentów o kursach hiszpańskiego

Marie, 55 lat, Teneryfa, hiszpański dla osób 50+

Jest piątek i dobiega końca nasz pierwszy tydzień na Teneryfie. Jak dotąd było to fantastyczne doświadczenie. Jako że nigdy wcześniej nie uczyliśmy się hiszpańskiego, jesteśmy w grupie na poziomie A1 dla zupełnie początkujących. Pani García jest dla nas taka cierpliwa i miła… Już trochę czasu mamy zajęcia! Doszły do nas kolejne 4 osoby, mniej więcej w tym samym wieku i na tym samym poziomie hiszpańskiego, więc dalej czujemy się swobodnie.

Po zajęciach wychodzimy i poznajemy Teneryfę. Jest tu tak pięknie! Widzieliśmy już górę Teide i odbyliśmy wycieczkę po malowniczym Parku Narodowym Teide. Szkoła organizuje dla nas wszystkie atrakcje… jedyne co musimy zrobić, to przyjść – więc na luzie. Są także zajęcia poświęcone kulturze takie, jak gotowanie czy taniec; dziś zabierają nas relaksujący na wieczór na plaży.

Szczerze mówiąc, nigdy nie sądziłam, że nauka hiszpańskiego może być taka, bardzo zabawna i odprężająca. Uwielbiam to indywidualne podejście. Nie wiem, czemu tak długo czekałam, aby tego spróbować… Chyba zawsze wydawało mi się, że nie dam rady albo nie mam czasu, albo okno możliwości do nauki hiszpańskiego zatrzasnęło się po liceum. Doprawdy muszę przyznać, że to doświadczenie skłania mnie do powtórnego przemyślenia, co jestem w stanie zrobić i w jaki sposób zorganizować nadchodzącą emeryturę.

Suzy, 20 lat, don Quijote Guanajuato i Playa del Carmen, kurs intensywny 25

Po spędzeniu 2 tygodni w Guanajuato, ciężko było mi pożegnać się z moim nauczycielem, kolegami i rodziną goszczącą… Ale już pokochałam Playa del Carmen. Po spotkaniu z nową rodziną goszczącą i rozpakowaniu walizek, mój „przybrany” brat zabrał mnie na wycieczkę po mieście. Playa ma interesującą energetyczną, ale zarazem wyluzowaną atmosferę, co czyni to miejsce doskonałym do nauki hiszpańskiego. Ponadto plaża jest fantastyczna.

Od dziś kontynuuję intensywny kurs hiszpańskiego; zaczęłam dokładnie, gdzie skończyłam w Guanajuato. Mój nowy nauczyciel jest świetny, a grupa miła i mała – liczy sobie tylko 5 uczniów. Czuję, że rzeczywiście mój hiszpański się poprawia, ale co więcej, czuję też, że zaczynam być bardziej pewna siebie. Po południu poszłam na zajęcia do wyboru – hiszpański biznesowy. Lekcje są bardzo ciekawe (i myślę, że okażą się przydatne już po uzyskaniu dyplomu).

Teraz przygotowuję się do mojej pierwszej lekcji salsy, jestem taka podekscytowana! A na weekend zapisałam się na zajęcia z nurkowania. Już nie mogę się doczekać! Nigdy nie chcę opuszczać Meksyku…

Mark, 35 lat, don Quijote Salamanca, kurs dla nauczycieli hiszpańskiego

Właśnie minął mój 2 dzień kursu dla nauczycieli hiszpańskiego w Salamance. Na początek – uwielbiam Salamankę, wręcz niewyobrażalnie. „Młoda” atmosfera miasta zestawiona z zabytkowymi kamiennymi budowlami, Plaza Mayor, katedra… to niesamowite. I, rzecz jasna, jako nauczyciel hiszpańskiego bardzo doceniam to, że uczę się w jednym z najbardziej znanych miast uniwersyteckich w Europie.

Tego ranka mieliśmy zajęcia z metodologii nauczania i warsztaty – naprawdę ciekawy materiał! Już nie mogę się doczekać, by po powrocie zastosować nowo zdobyte umiejętności i wskazówki w mojej własnej klasie. W tej chwili mamy przerwę, a po południu szkoła zabiera nas na wycieczkę po mieście.

Moi koledzy, nauczyciele hiszpańskiego z różnych krajów i kręgów kulturowych, są super. Jutro zaczynam praktyki z nauczycielem z don Quijote, nie mogę się doczekać. Czuję się doskonale, wiedząc, że uczestniczę w profesjonalnym szkoleniu i pracuję, by stać się lepszym nauczycielem dla swoich uczniów; ale oprócz tego jest to dla mnie niesamowite przeżycie kulturalne. Oczywiście, nie wspominając już, że mój hiszpański się poprawia!

Tradycyjna szkoła języka hiszpańskiego Don Quijote wieloletnim partnerem Cambridge School of English

Uczniowie mają do wyboru szereg kursów na wszystkich poziomach zaawansowania. Zajęcia trwają od 1 tygodnia do 1 roku. Możliwe jest zapisanie się na wakacyjny obóz językowy bądź kurs w ciągu roku dostosowany do indywidualnych preferencji.

Proponowane kursy hiszpańskiego:

 • intensywne (do wyboru 15, 20, 25 lub 30 godzin zajęć/tydzień)
 • przygotowanie do egzaminów (DELE 20 i 30 godzin/tydzień, SIELE, egzamin Madryckiej Izby Handlowej)
 • specjalistyczne (lekcje indywidualne 10 i 20 zajęć, zajęcia pół-indywidualne, Premium 25/30 godzin/tydzień – zajęcia grupowe oraz lekcje indywidualne w mniejszym wymiarze czasu)
 • hiszpański dla os. 50+,
 • szkolenia dla nauczycieli,
 • hiszpański dla pracowników służby zdrowia,
 • kurs bożonarodzeniowy,
 • zajęcia dodatkowe – salsa/flamenco.

program junior dla osób w wieku 14-18 lat

Dla dzieci i młodzieży oferujemy program junior dla osób w wieku 14-18 lat oraz letnie obozy językowe z hiszpańskim/angielskim. Wyjazdy wakacyjne dedykowane są dla uczestników w wieku 5-17 lat. Zajęcia odbywają się w wymiarze 20h/tydzień. Nastolatkowie do wyboru oprócz lekcji językowych mają liczne zajęcia sportowe (np. nurkowanie, jeździectwo), wycieczki czy warsztaty (np. teatr, taniec nowoczesny, wystąpienia publiczne). Miejscowości w ofercie to Barcelona, Malaga, Marbella Las Chapas/Centro/Elviria, Madryt, Salamanka, Walencja. Na kurs można też pojechać całą rodziną niezależnie od poziomu znajomości hiszpańskiego.

Absolwenci szkół średnich i studenci z pewnością zainteresują się programem Gap Year, kursami uniwersyteckimi, zajęciami dla stażystów i wolontariuszy.

Nie zwlekaj, znajdź kurs dla siebie, a my dopełnimy za Ciebie wszelkich formalności! Napisz do nas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń (22) 6223019.

kursy i nauka języka hiszpańskiego, letnie obozy językowe z hiszpańskim/angielskim

UWAGA! Nasza strona używa cookies i innych technologii zbierania danych.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ten proces.

Zrozumiałem

addvantage member

kurs, egzamin i certyfikat TOEIC, authorized test centre

kurs, egzamin i certyfikat TOEFL

Nareszcie! Zostań właścicielem Cambridge School of English.

Nasza szkoła językowa proponuje unikalną na rynku polskim możliwość dołączenia do sieci franczyzobiorców.

Więcej informacji